Головна » Саркофаг над водами

Саркофаг над водами

samumray.in.ua.

 

 

 

Колонка-бювет, Академмістечко, Київ (березень 2019)

Нову споруду втиснули!

 

Академмістечко, район Києва, завжди мало своє джерело-колонку, ще задовго до того, як мер О.Омельченко своїм «геніальним» рішенням перекопав весь Київ, розкрив-забруднив глибокі геологічні шари, добрався до стратегічних запасів артезіанської води та всіх забезпечив ніби-то чистою водою.

Споруди колонок-бюветів повиростали мов гриби після дощу. З тих пір ними активно користуються дехто з киян, що не лінуються та не бояться (через якість) регулярно ходити по воду з пляшками, великими бутлями та візочками. Деколи ще й черги бувають. І це трохи дивно, бо люди ходять «на водопій» як в давнину, епоху до водопроводів, що давно мала б піти в минуле. Хтось купує воду в супермаркетах, інші придбали фільтри або просто користуються водою з крана. Деякі ж, схильні до вандалізму й садизму, – успішно ламають і псують і колонки, і споруди над ними. Кожний робить те, що вміє.

Безперечно, краще було б удосконалити міський водогін та систему очищення й знезараження води, ніж перерити весь Київ і далі продовжувати це робити.

Та зрозуміло, що це було б не так вигідно. Більш прибутково, очевидно, все ремонтувати, безкінечно часто. (До речі, так само прибутково класти нову плитку на тротуарах,  крихку й нестійку, що швидко виходить з ладу, бо не розрахована на наші погодні умови, а асфальт тримався б значно довше, і ходити ним – зручніше й безпечніше, бо він не такий слизький).

Повернемося до колонки в Академмістечку. Спершу її, на радість мешканців довколишніх будинків, полагодили (тривалий час вона не працювала): і самі насоси й легку альтанку над ними, відновили лавочки, смітник, правда, поставити забули. І всім стало добре. Але, на жаль, на цьому місто та його відповідні служби не зупинились й за кілька місяців відгрохали грубу споруду – сірий кам’яний саркофаг (зате з пандусом для інвалідних візків!) поруч добротної альтанки, на травичці, клапоть якої ще лишався під березами біля притуленої під вікнами дому та обіч дитячого майданчика церквою, теж новобудовою.

  Метро «Житомирська» – лише одна з багатьох

 

Колонка-бювет, Академмістечко, Київ (березень 2019)

Старий бювет (зліва) навпроти нового масивного (справа)

 

Вигляд старої колонки

 

Як гарно й добре. Молодці! Все зробили – як слід. Хтось, очевидно, виграв тендер і отримав гроші. Все правильно: місто має бути містом – без газонів, квітів, зелені, забудоване сантиметр до сантиметра.

 

Новий бювет-важковаговик

 

 

І знаєте, до джерельця попити води стало  тепер ходити сумно. Окові й душі нема на чому зупинитись. А саркофаг-склеп самі знаєте з чим асоціюється,.. з цвинтарем, на якому бувати невесело і зайвий раз не хочеться.

Сам Ум Рай

2.03.2019

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку