Головна » Сила є, до неї б розум!

Сила є, до неї б розум!

samumray.in.ua.

 

 

Чудово, якби до такого висновку прийшли діти, які переглянули нову стрічку українського виробництва «Іван Сила», відзняту режисером Віктором Андрієнком, бо саме вони і стали основними глядачами цього фільму (хоча на прем`єрі в Червоній залі Будинку кіно було повно дорослих, що зацікавились новою стрічкою, яка вже була в прокаті).

Фільм вийшов естетично симпатичний, за що хочеться подякувати знімальній групі та всім, хто доклав зусиль до його випуску. Все на екрані виглядало гармонійно та доречно, «на своєму місці»: красиві місця зйомок, костюми, грим, вдало вплетена мультиплікація, хороший підбір акторів.

Дивитись картину було легко і приємно, та все ж дещо муляло. На жаль, не довелось прочитати книгу, на основі якої був написаний сценарій, тож невідомо, чи і у книзі головному герою так само бракує розуму, як і Іванові Силі в екранній інтерпретації. Все в нього є: доброта, простота,  безкорисливість, міць, а от думати не вміє. І це справжня біда! Найприкріше те, що другорядний герой – Велет, фігура дуже колоритна (і комічна у виконанні Василя Вірастюка), так само не демонструє жодних ознак вміння працювати головою – мислити, хоча б на мінімальному рівні, через що наражає на небезпеку всю циркову трупу, ледь не спаливши їх крам, і підставляє свою колегу – Івана , посилаючи вийти до «англійців-прихильників», які ледь не вбивають його.

Здається, це вже занадто: два українці-богатирі, обидва не вміють думати і зібрані в одному фільмі. Невже народне прислів’я (чи приказка) «Сила є, то розуму не треба» – саме той факт, який хотіли підкреслити автори фільму? Це що, продумана провокація проти українців і фільм на замовлення? Хоча добре відомий прикрий факт, що наявність одного часто виключає інше, та дуже б хотілось думати, що трапляються приємні виключення з цього «правила».

  Чому «Плем`я» перемагає?

Але це вже побачимо або в житті, або в іншій,  більш надихаючій патріотичній картині.

p.s. А ще залишилось питанням зізнання баронеси у обмані та  експлуатації Івана Сили; про це автори недоговорили.

А в тому, що Зло залишилось непокараним, бо головний герой все всім вибачив, нема сумнівів.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку