Головна » «Скажи мені, де Центральна Європа, і я скажу тобі, хто ти», зустріч з Жаком Рупніком

«Скажи мені, де Центральна Європа, і я скажу тобі, хто ти», зустріч з Жаком Рупніком

З початку до 1.50 хв. – Жак Рупніх представляє свою книгу «Пост-тоталітарний блюз. Глобальне відродження демократії» французькою мовою

З 1.50 хв. ­ – виступ озвучує перекладач

«Не можна культурні кордони намічати танками» (Мілан Кундера)

Танками ви нав’яжете політику та економіку.

Але танками ви не можете міняти цивілізацію.

Перша ідея громадянського суспільства – ідея ненасильства.

Брутальна революція закінчиться брутально!

 

«Хай хто рушить Бастилії споруджує нові Бастилії» (Адам Міхнік)

Друга ідея – ідея співробітництва.

 

Одні цілі, проблеми, сподівання, проблеми які мусимо подалати між Сходом і Заходом.

1956 рік – Угорщина, вторгнення в Чехію – 1968 рік, 1981 рік – Польща («Солідарність»).

«Народ демократичних країн Східної Європи» – три слова – три брехні.

16.09.2015

 

 Жак Рупнік, книгарня "Є"

Жак Рупнік

Поняття Центральної Європи має довгу історію. В час Першої світової війни одні окреслювали її в межах Mitteleuropa – сфери інтересів Німеччини. Інші – між Німеччиною та Росією. З 1980-х завдяки чеським, польським та угорським письменникам Центральну Європу побачили по-новому – як альтернативу радянському блокові з центром у Росії. Це ознаменувало зміни на політичній та ментальній мапі Європи після 1989-го. Де шукати Центральну Європу сьогодні?

Більше про це в розмові з Жаком Рупніком – випускником Сорбонни і Гарварда. 1995—1996 роки – виконавчий директор Міжнародної комісії щодо Балкан від Фонду Карнегі. 1999—2000-й – член Незалежної Міжнародної комісії щодо Косова. Протягом 1990—1992 років був радником Вацлава Гавела, працював із ним і по тому. У 1992—2003-му – співредактор міжнародного журналу критичної думки Transeuropéennes. З 2010-го – член ради гаазького Інституту історичної справедливості та примирення. 2008—2013 роки – член ради директорів Європейського партнерства заради демократії (Брюссель). Автор книжок «Інша Європа» («The Other Europe»), «Історія Комуністичної партії Чехословаччини» («Histoire du Parti communiste tchecoslovaque: Des origines a la prise du pouvoir») та ін., а також численних наукових статей.

  Від зірок кремлівських до зірок євросоюзних

 

29.05.2014 р. книгарня «Є» спільно з тижневиком «Український тиждень» та Французьким інститутом організувала та провела зустріч з політологом, істориком, директором програм у Центрі освітніх досліджень та Інновацій ОБСЄ, професором Інституту політичних досліджень (Франція), колишнім радником Вацлава Гавела Жаком Рупніком.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку