Головна » Сміття – в головах, сміття – на пляжах

Сміття – в головах, сміття – на пляжах

samumray.in.ua.

 

Те, що місто Київ та його околиці захлинаються в смітті, давно вже не новина, а болюча проблема. Те, що відповідні міські служби декілька років поспіль абсолютно не готуються до пляжно-купального сезону, печальний та неприємний факт.
Ще за мера Л. Черновецького деякі улюблені місця відпочинку біля води втратили статус пляжу, а, разом з цим статусом і необхідність певної інфраструктури для свого функціонування, а саме: медичні пункти, пункти прокату пляжного обладнання, рятувальна служба, господарські служби, роздягалки, туалети. Але що поробиш, літо є літо. Відпочити хочеться всім. А економічна ситуація абсолютно не сприяє подорожам на моря – за кордон та й у Крим. Тож люди таки відвідують береги водойм (Дніпра, Десенки, озер), замирившись з відсутністю навіть елементарного – необхідних служб, не те, що комфорту. Не хочеться говорити про наболіле під час літа – традиційного періоду для розслаблення, але доведеться. Зрозуміло, що очищення дна водойм та прибережного піску спеціальною технікою залишається фантастикою, сюжетом не з нашого життя. Хоча преса писала про придбану машину – амфібію «Труксор» та її роботу на озері Тельбін, що на Березняках, але тепер про наступні чисті території чомусь не чутно.
Досі йшлось лише про одну сторону питання – роботу державних та міських служб.
Але болючою та не менш значимою залишається інша сторона питання – люди та рівень їхньої свідомості і поведінка.
Добре відомо, що чисто не там, де прибирають (хоча і це проблема), а там, де не смітять!
Не хочеться робити екскурс та заглиблюватись у витоки аморальної та безкультурної поведінки багатьох наших співгромадян. Констатуємо лише беззаперечний факт: вона залишається цілком ганебною та свинською. Пляжі – зони масового відпочинку, але палять на них всі, кому не лінь, ще й кидають недопалки навколо. Більшість людей обох статей та різного віку під впливом страшної та небезпечної для здоров’я та життя моди (читайте статистику причин утоплень) прямо під палючим сонцем на пляжі п’ють пиво, буквально нон-стоп!, пляшка за пляшкою, о будь-якій порі дня. В результаті вся порожня тара (пляшки, кришки, пластиковий посуд) валяються поруч.
Діють по принципу: «Їмо та кидаємо непотріб під себе», хоча смітники можна знайти майже всюди.

  Коли неділя перетворюється на ярмарок

 

Звернення: «Шановні відвідувачі пляжу, будь ласка, викидайте сміття в урну»

Ці заклики ігноруються

 

Звісно, це злочин – розміщувати кіоски та кафе з вільним продажем спиртних напоїв просто в зонах пляжів чи поблизу, таким чином провокуючи людей на вживання алкоголю. Помітьте, що в цьому випадку чиновники знайшли час та можливість видати ліцензії та дозволи охочим. Дійсно, споювати народ – дуже вигідно (В центрі Києва — не Гідропарк, а гідробардак!!!).

Ще одна проблема – велика кількість серветок (в т.ч. числі вологих) та «любов» до чистоти, що дуже специфічно прокинулась в деяких людей: себе протерти, продезинфікувати вони не забувають (і це похвально), а далі кидають використаний матеріал там, де заманеться, де доведеться. А далі, як то кажуть, і трава не рости.

Гідропарк, перевдягалкаІ останнє, найнеприємніше та найвідразливіше. Завдяки рекламі навіть діти тепер знають про критичні дні, прокладки та тампони. А дівчата та жіночки так розкомплексувалися, а якщо точніше, то опустилися, що залишають використані ними предмети особистої гігієни повсюди: в кущах, під лавками, на доріжках, але найгірше – в пляжних роздягалках загального користування, які відвідують і діти, і чоловіки, і жінки, які не дозволяють собі подібне неподобство. Залишають безсовісно і не ганьбляться. Зізнаємось чесно, що вже не раз доводилось червоніти через представниць явно «не прекрасної» статі.
Невже, люди, які смітять «під себе» такі сліпі та тупі водночас. Очевидно так, раз вони не усвідомлюють того, що самі ж прийдуть в це місце ще раз і знайдуть його – в жахливому стані (дуже брудним). Отакий низький рівень розуміння, отака гнітюча безвідповідальність, отака злочинна байдужість. І що цікаво, наслідки їхньої поведінки напряму торкаються їх же самих, а вони цього навіть не помічають. Схоже, перестали бути людьми.
Тут ніякі заклики, лозунги, оголошення не допоможуть. Перевиховувати дорослих людей (без їх бажання змінитися) – марна справа, все одно, що боротися з вітряками.
Лише значні штрафи можуть зарадити в цій ситуації та сприяти викоріненню брутальних звичок. Але це знов питання до державних органів влади. А чи цікавить воно їх? На жаль – ні.
Залишається сподіватися, що ситуація встигне змінитися на краще, до того, як київські пляжі та зони відпочинку перетворяться на суцільні смітники.

  Океан пластика

Сам Ум Рай

11.07.2013

Право на сміття

Острів природних Скарбів чи Острів Сміття?

Сміття під носом, але нікому не пахне

Сміття – в головах, сміття – на пляжах

Люди? Свині!

Візитівка сучасного Києва

Мусор на Ярославовом Валу

Мусорник около арки Дружбы народов

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку