Головна » Спільний простір вже продається

Спільний простір вже продається

Мало – по – малу, спершу, де – інде та потроху, вільний простір столиці займається приватними бізнесовими структурами.

Йдеться про київські вулиці, сквери та парки, підземні переходи. Побувати в ще не сплюндрованому «цивілізаційними» проявами куточку міста вже стало проблемою.

 

  1. Вулиці.

 

Припарковані на тротуарах автомобілі, які доводиться обходити, – звична справа.

А тимчасові тераси кафе, ресторанів і барів ще не такі всюдисущі та звичні, але поступово наступають, займаючи територію, звужуючи прохід на вулицях до вузесенької стежки (яскраві представники – виносні тераси на вулицях Пушкінський, Володимирській, Сагайдачного, Богдана Хмельницького та інших), заважаючи пішоходам рухатись вільно, а тим, хто прогулюється (киянам та туристам), значно погіршують можливість огляду панорами міста. Яка ж насолода протискатися між автомобілями та прибудовами до приміщень закладів громадського харчування, ще й спостерігати ноги та філейні частини, або роти, що жують?!!

 

 

2. Парки та сквери.

 

Мало того, що парки і сквери Києва пошматували – пополовинили, а деякі цілком знищили.

Не вся біда в тому що, починаючи з мера О. Омельченка, завели моду на «вискубані» та проріджені парки, практично без кущів (мабуть, щоб ворог не ховався!).

Останньою крапкою в нарузі над зеленими зонами міста, які мали би сприяти відпочинку і спокою городян, стали палатки, кіоски, «шалаші», численні столики, які буквально окупували київські парки.

Хто надає дозволи на таку діяльність?

Куди і в чиї кишені йдуть гроші від здачі в оренду закладам масового харчування і роздрібної торгівлі зон загального користування?

Парк Шевченка вже важко назвати парком. А почалось все поступово з тимчасової палатки ресторану «О’Панас», який вже зайняв півпарку і навіть утримує півнів та курей. А фонтаном у Золотоворітському скверику можуть наслухатись та помилуватись лише відвідувачі літньої частини ресторації «Пантагрюель». Зовсім недавно місце двох дерев’яних лавок для відпочинку загального користування, які стояли поблизу фонтану, зручно розвернутими до нього, нахабно зайняли столики ресторану.

  Міський пейзаж на вулиці Терещенківській

Чого дивуватись: більше відвідувачів – більше прибутку!

Всі інші – сидіть де хочете, можете, й на тротуарах. І милуйтесь не фонтаном, а жовтим клейончастими тентами – навісами та людьми, які можуть собі дозволити їсти в ресторані, бо мають на це кошти.

 

3.  Переходи.

 

Ще одна напасть стосується всіх, практично без винятку, підземних переходів та виходів з метро. Суцільна торгівля: кіоски, лавки, прилавки, шатри і стихійні торгівці.

Мало того, що все це , попри бажання, мелькає перед очима, нав’язливо та з викликом, так ще й грубо заважає проходу пасажирів та їх  орієнтації на місцевості.

Ті, хто раніше мали можливість перетинати вулиці по чистих та «незайманих» підземних переходах у спокої давно втратили її. В усіх переходах: знаменитій «трубі» під Майданом Незалежності та численних «квадратах – метроградах» йде пожвавлена торгівля і стоїть неймовірна задуха через  «вихлопи» кондиціонерів з «точок» харчування та продажу.

Задача перехожого тепер йти швидко, зібрано, сконцентровано, ні на що не зважати та спробувати не втратити свідомість через брак чистого свіжого повітря!

Такі от пригоди з можливими ускладненнями виникають просто «на рівному місці».

МАФ-и (кіоски), зазвичай, поводяться, як «пошесть».

Тільки зносять одні, одразу виростають інші. Видно, хабарі, вирішують все.

Вся Україна перетворена на суцільний базар – торжище.

Очевидно, що злочинні дії чиновників щодо дерибану живого простору міста залишаються безкарними.

Таке враження, що в програші нині тільки той, хто нічого не краде, бо не вміє і совість не дозволяє.

Зрозуміло, що стан в країні критичний: торгівля (перепродаж) – основне джерело доходів більшої частини населення. А влада цьому лише потурає, зруйнувавши чи розпродавши за безцінь майже весь промисловий комплекс.

  Міський пейзаж на вулиці Терещенківській

8.06.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку