Головна » Сплеск волонтерства – позитивний тест на хворобу

Сплеск волонтерства – позитивний тест на хворобу

samumray.in.ua.

 

 

Та й не одну, а, як прийнято казати в медицині, – на їх «букет». «Букет» цей буйно квітнув в суспільстві не одне десятиліття і лише зараз став очевидним.

То що ж то за хвороби,  лакмусом на які стали події 2-х останніх років, що прокотилися територією України, поширюються й зараз, та і у видимій перспективі ніщо їх (події) вже не зупинить, а одним з позитивних тестів – вибух волонтерського руху в нашій країні?

волонтериВсе дуже просто. Перша, за масштабом, не за причинністю, – відсутність громадянського суспільства, а за нею – ще гіршим фоном (проваллям, не вершиною): відсутність єдності між людьми, відсутність мети, яка всіх би об’єднувала – національної ідеї. Наступна хвороба, найважливіша, бо причинна, – відсутність самоусвідомлення кожної окремої людини, відсутність розвинутості та цілісності особистості, яка знає, для чого живе та куди йде, є визначеною та гармонійно-досконалою.

Звісно, можна згадати тих, хто є виключенням, а тому і не хворий останньою з названих тяжкою недугою. Але, на жаль, вона (остання) з «букету» стала цивілізаційним історичним явищем. І кількість людей, хворих на неї, зростатиме.

Більшість хворих навіть не здогадувались про свою власну хворобу та хворобу суспільства, в якому живуть (а все в цьому «букеті» тісно взаємопов’язане та впливає одна на одне). Лише під впливом зовнішніх чинників та критичної ситуації деякі з громадян, якщо не згадали і не здогадались, що вони все ж таки громадяни цієї держави, то хоча б відчули і зрозуміли власні негаразди, негаразди себе як особистості і з подивом виявили та усвідомили, що життя їх не має ніякого змісту, жодного сенсу і… пішли …на «Майдан», в волонтери, в добровольці, тобто ідентифікували себе з якоюсь ідеєю і приєдналися до гурту людей, що поділяють її.

  Масове лицемірство (Що святкуємо?)

Чи ці процеси виліковує суспільство? Певно, так, колись, в далекому майбутньому. Доводиться констатувати факт, що розломи в суспільному житті зараз поглиблюються і далі, а ідеї, що видимо об’єднали частину громадян – лише тимчасові.

Ми були державою посттоталітарною, а тепер ще й стали державою травматичною та посттравматичною (АТО, що триває, внутрішні біженці, значне погіршення умов життя, цілковита незрозумілість та неясність перспектив,  люди в тяжкому психологічному стані (втрати, розчарування, каліцтві, зруйновані сім`ї і звичний уклад життя), сучасні діти, свідомість яких вже спотворена подіями, обставинами та поглядами на них, що їх активно формують ЗМІ та навчальні заклади).

Що порадити тут? Сильні – зберуться з духом і зміцніють. А інші … Не будемо про сумне, бо й так не весело. А безперечним є лише той факт, що всі доживуть до смерті. Де дінуться?! Питання лише в тому, як доживатимуть?

3.12.2015

 

Волонтерство – новий вид благородного жебрацтва?

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку