Головна » Сучасний український романс – живий!

Сучасний український романс – живий!

samumray.in.ua.

 

 

Виконавці сучасних українських романсів

Виконавці сучасних українських романсів


Спрацював відомий закон парних випадків. Щастить так щастить. Бог подарував авторові цієї статті, що закоханий в справжнє мистецтво у всіх його проявах, ще одну зустріч з Прекрасним.
Актриса Лариса Недін

Актриса Лариса Недін

Це було не очікувано та несподівано, а якщо врахувати, що проект «Сучасний український романс» існує з 1999 року і весь цей час був прихованим та залишався для автора в тіні, то, подяка провидінню, чи вищій силі, що все в житті людському скеровує, буде величезна та навіть невимовна.
Отже, вечір 3-го березня довів, що український романс не просто існує, а процвітає.
Зі сцени лунали чудові та довершені пісні про любов і щастя, кохання і біль розлук, зустрічі і прощання у виконанні актриси Лариси Недін (голос) та автора-композитора Тетяни Стаматі-Оленєвої (рояль).
Слова до романсів створили сучасні українські поетеси: Ніна Шаварська, Ганна Чубач, Наталі Баклай, сама виконавиця Лариса Недін та інші менш відомі для загалу.

 

 

За роялем автор — Тетяна Стаматі-Оленєва

За роялем автор — Тетяна Стаматі-Оленєва

Жіночність, ліричність, ніжність заполонили серця глядачів, довели їх до сліз та зігріли холодні стіни колишнього клубу заводу «Арсенал», нині центру художньої та технічної творчості «Печерський», що на вулиці Московській в столиці.
P1170805«Мурашки» бігали по шкірі, музика, слова, виконання з почуттям, поєднані в єдину гармонію, творили диво: не існувало віку, не існувало часу, не існувало нікого і нічого, лише простір, що заповнили любов та хвилювання, що змушувало серця битися частіше.
Виконання романсів Ларисою Недін – справжній спектакль, де не задіяні якісь додаткові засоби вираження, де діють лише справжні глибинні емоційні переживання, що викликають резонанс залу.
Сюрпризом був виступ камерного хорового колективу «Сузір`я» дитячої музичної школи №35, підлітки виконали сучасні календарні (до свят) пісні на слова Лариси Недін.

Дитячий хор "Сузір`я"

Дитячий хор “Сузір`я”

Вірші читає Микола Луків

Вірші читає Микола Луків

Ще один приємний момент – виступ поета Миколи Луківа (єдиний чоловік, на чиї слова звучали романси в концерті) з промовою та власними віршами.

А в кінці заспівали й ведучі дійства – Тетяна Литвинова та Дмитро Хоркін.

Ведучі — Тетяна Литвинова та Дмитро Хоркін

Ведучі — Тетяна Литвинова та Дмитро Хоркін

Можна сміливо констатувати, що український романс живий, що Бог щедро посіяв зерна талантів над цією землею і вони рясно плодоносять; що весна прийшла, що вона несе любов і кохання, що єдине найцінніше, що рятує людину у будь-яких складних ситуаціях – справжнє сердечне почуття.
Чого і хочеться побажати читачам матеріалу.

 

 

Бійці танкової бригади

Бійці танкової бригади

p.s. Цей концерт також мав благодійну мету (це вже як правило нашого часу).

Незручний момент

Незручний момент

Єдине, що не сподобалось і було зайвим – виведення на сцену 3-х вояків – хлопців з 30-ї танкової бригади, яких ведучі необачно засипали недоречними та незрозумілими для них питаннями, на які ті не були спроможні відповісти, бо почувалися цілком незручно в обстановці підвищеної уваги та світла софітів.
Та ще одна маленька печальна констатація. Ми не чуємо цих красивих романсів, бо вони мало звучать у ефірі і на концертах, не кажучи вже про відсутність записів.

 

 

Тож можна сміливо припустити, що ми, українці, маємо поміж себе безліч духовних скарбів чи мистецьких шедеврів, про які нічого не відаємо та про існування яких навіть не здогадуємось.

 

 

6.03.2015

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку