Головна » «Свічки пам’яті» – мало, або Про що нам натякають

«Свічки пам’яті» – мало, або Про що нам натякають

samumray.in.ua.

 

 

Початок будівництва другої черги Меморіалу жертв Голодомору 1932—1933 років

Початок будівництва другої черги Меморіалу жертв Голодомору 1932—1933 років

 

Президент Ющенко багато чого зробив,.. усякого. В тому числі постарався для вшанування пам’яті про людей, що загинули під час голоду та голодомору в Україні 1932–1933 рр., який визнано геноцидом українського народу. В результаті невеличкий, але зелений парк Слави втратив частину дерев, кущів, квіткових клумб, газонів та дитячих майданчиків. А ще набув дуже печального і сумного відтінку: тут тепер належить згадувати та оплакувати невинних жертв тих сумних далеких подій, бо у 2008–2010 роках  у парку Слави було зведено монумент-каплицю у вигляді свічки, встановлено декілька тематичних скульптур, а під ними в оголених схилах побудували підземну частину Національного музею «Меморіал жертв Голодомору». Іншого місця, видно, не знайшли і вписали купол-вогонь «Свічки пам’яті» в тисячолітній вигляд древніх схилів, прикрашених золотими куполами Києво-Печерської лаври. Хоча назви парку не змінювали, та  побудова знівелювала зміст слова «Слава». Слава і печаль – різні поняття, вони дисонують, не в’яжуться одна з одною. Музейний комплекс спотворює вигляд на Дніпро, облюбований городянами й молодятами зокрема, бо додає трагізму до звичайної прогулянки.

Справи ті вже давно здійснились. Минув час. А навесні 2018 р. з’ясувалось, що музейний комплекс на схилах Печерська (точніше – в самих схилах) буде мати продовження, друга серія будівництва вже розпочалась. Можливо, таким був початковий план і задум. Але мешканці Печерського району дізнались про нього лише зараз, коли побачили техніку прямо під носом, на тих самих улюблених всіма киянами схилах. І занепокоїлись. Їх стурбованість – абсолютно не шкурна і цілком зрозуміла – почалась масова вирубка зелених насаджень на дніпровських схилах, які є пам’яткою природоохоронного значення, входить до природно-заповідного фонду під назвою «Дніпровські схили».

Ініціативна група жителів центру міста зібрала підписи, почала звертатися до владних установ та різних громадських організацій. Відписка-лист – наводиться нижче. Не сумнівайтесь: законно і безпечно вирублять 524 дерева(!) та 225 кущів(!) – відбудеться справжній природогеноцид!!!

 

 

Це нічого, що заради пам’яті за замученими голодом людьми (так, події жахливі, страшні, які  геноцидом українського народу досі визнають не всі країни) тепер тих, що живуть, позбавляють зелені і чистого повітря, якого в Києві все менше, звісно, через неконтрольовану і злочину забудову й зажерливість забудовників.

Невже це настільки актуальна й нагальна стратегічна задача – будівництво другої черги Музею голодомору?! Невже мало лисих схилів (що небезпечно для будь-яких  споруд) та пам’ятників навколо «Свічки пам’яті» та її самої? Чи може нема куди діти близько мільярда гривень?

Чи ми чогось не тямимо і нам прозоро натякають на те, що голодомор триває (економічна та соціально-політична ситуації в країні загострені до неможливого), що нас всіх поступово виморюють, сподіваючись на успіх, і одразу ж це широким жестом увіковічують?!!

Все це виглядає цинічно, так само, як заплановані витрати коштів: звичайний популістський  хід влади перед виборами. Натиснемо на улюблену і безвідмовно діючу болючу кнопку – точку національної пам’яті і страждань, потішимо народ. А він нас знову вибере

Сам Ум Рай

5.05.2018

 

P.S.

Рік і літечко минуло…

Будівництво (чи його видимість) досі триває.

А оголені і розриті схили впевнено зсуваються вниз до Дніпра.

 

3.08.2019

 

 

Фотофакт від 19.12.2019: будівництво триває, схили руйнуються, в парку незручно гуляти.

 

Документи

Кошторис

Про схвалення ескізного проекту “Реконструкція I черг… _ від 06.12.2017 № 866-р (Текст для друку)
(PDF)

 

Лист-звернення ініціативної групи та зібрані підписи

Лист-звернення
(PDF)

 

Довідка:

Масова вирубка дерев почалася на схилах Печерська в районі парку Слави та Аскольдової могили ще у 2000 році. Біолог, науковий співробітник Лариса Кухта била на сполох, зверталася у відповідні інстанції та до прокуратури. На жаль, її голос не був почутий. В результаті проведеної реконструкції території схили втратили близько 2000 дерев, серед яких були рідкісні породи, в тому числі червоний дуб, що занесений до Червоної книги.

 

Листи-відповіді на звернення щодо будівництва

 

Лист-відповідь
(PDF)

 

Державна екологічна інспекція України
(PDF)

 

Відповідь КМДА (Департамента містобудування та архітектури)
(PDF)

 

Закон України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” від 28.11.2006 № 376-V

 

Закон України “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” від 28.11.2006 № 376-V
(PDF) (5.05.2018)

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку