Головна » Тільки не за правилами

Тільки не за правилами

samumray.in.ua.

 

 

Люди, що виділяються нестримним та патологічним бажанням діяти попри правила, нехтувати ними, зневажати їх, завжди були. Йдеться не про винахідників-новаторів, кулібіних. Завдяки ним ми удосконалюємось, а науково-технічний прогрес просуває нас вперед, чимось радує, полегшує життя, (хоча інколи  – засмучує порохом, ядерною зброєю і таким іншим). Вчені, дослідники копають-докопуються до суті явищ чи процесів та винаходять нові закономірності, пишуть правила. А порушники правил, – яких в нашій країні після зняття залізної завіси обдувають і західні, і східні вітри, підхоплюють несуть кудись аж не туди, паморочать їм мізки примарами свободи, а тоді кидають вниз і боляче б’ють (бо цього не уникнути), – шкодять і собі, і іншим.

Новин з цього приводу не бракує в ефірах українських радіостанцій і телеканалів. Крім того – спостерігається тенденція їх збільшення. Бо сміливців з дурними (погодьтесь, що так воно і є) головами, одурманених примарами особистих свобод більшає. Не дай Боже, хтось тобі щось диктує, про щось попереджає. Кожний відступник від правил, нехтувач норм, зневажувач закономірностей вважає за честь діяти на свій розсуд, спираючись чи то на інтуїцію, чи то на досвід й везіння, чи то на примху та бажання. «Я сам знаю, що, як і коли робити» – самолюбива та егоїстична установка, що підводить під монастир не тільки носія її, а й людей, пов`язаних з ним, чи сторонніх – усілякі служби екстреної допомоги та спасіння.

Як не попереджають та застерігають синоптики про вітер, снігопад, різке погіршення погоди, як не оголошують штормове попередження та ще й просять водіїв не сідати за кермо та бути обережними, рибалок не виходити на лід, а туристів зареєструвати похід-подорож в горах – та все ж знайдуться «найрозумніші, найвпертіші, найвідважніші». Такі ж ігнорують попередження медиків та  сміливо гладять бродячих котів, собак, намагаються взяти до рук білочку чи їжака.

Вони застряють в заметах на шляхах, вони, рибалячи, провалюються під кригу, їх змивають штормові хвилі з набережних та виносять у море на матрацах.

 

Не запливати

 

Саме таких рятувальники, ризикуючи життям, шукають декілька діб в горах, ще й в мороз. До цих людей мчать пожежні автомобілі та поспішає медична допомога, бо газове опалення, праску, обігрівач в хаті не вимкнули чи порушили правила їх експлуатації, ще й дітей залишили без нагляду… поруч з сірниками. А занадто люблячих тварин ці ж тварини успішно кусають, дряпають на вулицях чи в зоопарку.

 

Меня руками не трогать. Укушу!

 

Зневага до правил і порядку викликає аварії на дорогах. Всі описані ситуації часто карають на смерть чи сильно калічать того, хто звисока й гординно «мав на увазі» усілякі інструкції-правила та попередження.

Але часто гинуть й ті, хто сам таке не вибирав, але опинився поблизу нещасного випадку чи в ситуації, що призвела до нього (був в небезпечній компанії та довіряв товаришеві, для якого не існувало правил).

Завжди лишатимуться неакуратні, неточні, ліниві, що панібратствують з правилами, нормами та інструкціями.

Але Злі Духи розкутості, що принесли неправильне розуміння понять «свобода» й «особисте право» дуже шкодять українцям, що дорвались до волі, насправді, – скотились до свавілля. Найприкріше, що гіркий досвід інших їх нічому не вчить. Ілюзорно сподіваються, що з ними поганого не станеться, що вони – з іншого тіста, їх, звісно, пронесе… І таки проносить (фізіологічно) від страху,.. якщо встигнуть налякатися перед смертю.

Але так не стається. Треба вводити більш жорсткі покарання і значні штрафи для порушників – в цьому нема сумніву.

А ще – навчати: в школах, інститутах, університетах проводити спеціальні лекції-навчання за участю працівників поліції, медиків та служби рятувальників з ДСНС.

 

Порушник вчасно зупинись!

 

Порушник вчасно зупинись!

 

Cам Ум Рай

26.02.2019

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку