Головна » Титани йдуть

Титани йдуть

samumray.in.ua.

 

 

Пам`яті поетів

Ідуть за обрії
Титани
Титани слів,
Титани Духу
За букварями,
вівтарями
Чи хтось помітить
цю розлуку?
Чи всі заплутані
у справи
Чи всі посліплені
й поснули…
Пішли за обрії
Титани
Лишили в самоті
минуле

Кася Ясна (19.05.2017 17.00)

 

 

 


Пройшов їх час, час життя, час бути і творити світ.

Лишились ми: споглядати, пам`ятати, порівнювати, мислити, робити висновки, творити історію свого життя і світу.

А вони, поети, що в квітні 2017 року відійшли у вічність, покоління довоєнне й покоління шістидесятників, Євген Євтушенко та Борис Олійник, вже стали історією, і не лише після смерті, а за життя.

Вони жили – як розуміли, вони лишались вірними собі і минулому, що комусь так хочеться вирвати з коренем з душ і сердець, позбавити спогадів і переписати історію у зручний нині спосіб.

Наївні намагання. Те, що було, ніде не дівається. Ми – продукт кожної теперішньої секунди, що вже стає тим, що сформує нас, ми продукт того, що вже було. Якщо ж ховатись  від себе, від пам`яті, нехай і травматичної, то станеш покручем, манкуртом, а приховане й затиснуте, що ніколи вже не виправиш, наздожене і боляче вдарить, коли від нього тікати й відрікатись.

Країна зайнята іншим: хтось не помітив відходу знаменитих поетів-велетнів, хтось, хто бажає все переробити й закреслити, злорадствував і зітхав з полегкістю, але більшість лишилась байдужою.

 

 

Про це й засвідчила кількість глядачів в невеликому залі Будинку актора (25–30 людей, разом з учасниками й дотичними до підготовки) на вечорі пам`яті, що провів «Колегіум» з Дмитром Бураго на чолі. Спасибі читцям, співакам й музикантам, що допомогли згадати прекрасні вірші і пісні на слова і Бориса Олійника, і Євгена Євтушенка. Спасибі виступаючим, що нагадали про болісні події в Югославії та про публіцистіку Бориса Олійника (есе « Сатанізація сербів, кому вона потрібна?»,  1999р.).

 

 

Нам справді є над чим задуматись, бо тепер маємо жити без Титанів, що були поетами-провидцями, маємо шукати нові орієнтири чи самі ставати Титанами.

Бо саме Титани і тримають небесне склепіння над головами усіх. Вони – сильні. Вони – можуть. Це їх задача.

 

19.05.2017

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку