Головна » Тотальна безграмотність – ознака деградації суспільства

Тотальна безграмотність – ознака деградації суспільства

Безграмотність стає загальноприйнятою нормою життя в Україні. Ніхто не буде заперечувати цей факт. Для того, хто непогано вчився і з певних причин – сім`я, оточення – зумів сформувати та утримати в собі певний рівень знань української мови, це беззаперечне явище. Щодня така людина піддається масовій атаці-наступу неправильно вжитих слів, побудованих з помилками речень, граматичних огріхів практично з усіх боків: мова співгромадян на вулицях, помилки дикторів радіостанцій та телеведучих, грубі нісенітниці в рекламі, якою обклеєні та обставлені міста і селища, помилки в друкованих періодичних виданнях та книгах, помилки у ділових паперах та мові чиновників-державних службовців,  абсолютний «сир-бор» в мережі інтернету – на сайтах і у блогах. Що там говорити, помиляються навіть фахівці-мовники, серед них і вчителі шкіл, і викладачі мови вузів.

Підтримати бодай стабільну якість рівня власної мови, набуту ще в дитинстві та школі, дуже важко в агресивному, недружньому та, подеколи, й брутальному – через вживання нецензурних висловів, суржику та сленгу – середовищі (навіть серед молоді – тих, хто свідомо вживає українську). Нема «стовпів», нема стійких орієнтирів, мало публічних людей, в тому числі серед політиків (які весь час «в ефірі»), мало видатних осіб, мову яких можна взяти за взірець для наслідування.

Оточення, не кажучи вже про його переважну російськомовність, справляє серйозний вплив на кожну людину.

Важко спостерігати цей процес зубожіння та деградації рідної мови, який останнім часом набув тотального розмаху, охопивши все і всіх.

Свідомі лицарі і воїни обох статей, борімося за чистоту перш за все власного мовлення: повторюймо і вивчаймо правила – оволодіваймо інформацією та вживаймо рідну мову, бо без цього не буде ніяких перспектив щодо покращення ситуації з українською в нашій державі. А після роботи над собою, викорінення власних помилок, ліквідації неграмотності – мовного невігластва всім мислячим та вболіваючим за долю свого народу (його мову, культуру, звичаї, різні сфери життя) слід зайняти активну позицію, не проходити байдужо повз будь-які помилки мовлення (усного та письмового), які, на жаль, допускають більшість людей – наших співвітчизників, – особливо це стосується тих, хто в своїй роботі причетний до галузей, які мають вплив на свідомість мас (реклама, радіомовлення, телебачення, періодичні видання, державні установи), – створити поле-простір грамотності та поступово отримати якісну та чисельну перевагу над сучасними перверзіями вжитку української. (Всім відомо, що мова вчиться, а її певний рівень підтримується лише у відповідному мовному середовищі зі сприятливими умовами)

  Інформаційна однобокість

Тільки за такого підходу кожного Україна матиме шанс виправити ситуацію низького рівня грамотності у вживанні державної мови, звісно, за підтримки уряду та можновладців (хоча питання державної підтримки – це вже зовсім інша історія). І тільки за такого підходу ми всі отримаємо шанс здійснити значний інтелектуальний та культурний прорив у відвоюванні  історично-спаплюженої території власної держави.

Сам Ум Рай

9.11.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку