Головна » Туалети у Києві не відшукати днем з вогнем

Туалети у Києві не відшукати днем з вогнем

samumray.in.ua.

 

 

 По всему Союзу строят «Дворцы культуры», а сортиров не строят.

Забывают, что культура начинается с них.

А.Вертинский

 

Фан – зону в центрі Києва закрито («Євро – 2012» пережили). Заради групи п’яних іноземних фанів були відкриті і успішно функціонували стаціонарні вбиральні просто на Хрещатику (про них подбали та попіклувалися за наші ж гроші – гроші справних платників податків).

Що тепер робити нам – жителям столиці?

Що залишається пересічному киянину?

–          Або не відходити далеко від дому чи роботи.

–          Або не пити – не їсти та стримуватися, бо так надійніше і безпечніше.

Подекуди, туалети – горезвісні сині пластикові будки – все ж є.

А чи пробували наші чиновники чи можновладці заглянути в них хоч раз по нужді.

Так, дійсно, враження не з ліпших, краще сходити деінде, ніж заглянути до синього монстра.

Але і вони не всюди чекають на перехожого.

tualet kievМаріїнський парк (як, і всі інші) заполонили торгові намети, кіоски і столики.  Пийте – їжте на здоров’я, а от туалет старенький, проте! все ще безкоштовний, працює максимум до 19-20 – ї години вечора. А що далі – далі залишається бігати по кущам. Та сама ситуація з другим туалетом у парку (під сходами, біля паркану стадіону «Динамо»): він, хоча і платний, проте працює не завжди і теж закривається о 19-й.

Інший туалет у парку «Хрещатий» (недалеко від Музею води та Паркового мосту) платний, але теж рано закривається. Далі ласкаво просимо до кущів!

Так, деколи може врятувати «МакДоналдз» — повиростали як гриби після дощу, або яке-небудь кафе (але вам не будуть аж занадто раді).

Відоме, правда, одне місце: туалети в “PinchukArtCentre”  — пройдете охорону, підніметесь ліфтом чи пішки, але … не радимо.

Адже дзеркальний туалет з щілинами, через які продивляєшся у всіх пристойних і не дуже ракурсах, ще й бачиш чоловіків чи жінок навпроти, а потім просто губишся у задзеркаллі, і, врешті, не можеш знайти дверей, дуже небезпечний для свідомості і фізичного здоров’я. Такий туалет, ніби придуманий садистом для знущання над людиною, може запросто звести з розуму, потьмарити голову та … штовхнути до дилеми, одвічної як світ: «бути, чи не бути, достойним та доступним туалетам для киян (бо і ті, що по дві гривні є не всюди і часто брудні).

З певного часу і відомі храми – гіганти, де буває достатньо і відвідувачів, і прихожан (Володимирський собор та Михайлівський Золотоверхий) вирішили і собі долучитися до туалетного бізнесу: за дві гривні – будь – ласка, здійснюйте свої потреби.

Як це не по-людськи і не по – християнські, зокрема. Донедавна тримався туалет біля Дальніх печер Лаври (безкоштовне чудо). А на території основних храмових споруд в Лаврі платний туалет часто безпідставно взагалі зачинений і в години богослужінь, і під час концертів та інших культурно-мистецьких акцій. Під які кущі мають бігати прихожани та відвідувачі?!

Музей Національної культури та побуту в селищі Пирогів теж здійснює туалетний бізнес (як не дивно, але відвідувачам колосальної за площею території, які сплатили тридцять гривень на вході за квиток, не гарантують вільне відвідування вбиральні).

Туалет на вході в Ландшафтний парк на Печерську біля дороги поремонтували, зробили платним, але і в нього часто не попадеш (з якихось причин стоїть зачинений, і це в той час, коли ще багато людей прогулюються).

Приємно, але ще радують «Зоопарк» та два Ботанічних сади (тут дбають про право людини вільно здійснювати нагальні фізіологічні потреби та пильнувати здоров’я), туалети в них відремонтовані та чисті.

Поблизу атракціонів (недалечко від метро «Нивки», колишній Комсомольський парк) безкоштовний туалет ще стоїть, але стан його дуже сумнівний: брудно, ремонт давно не проводився, заходити страшно.

Початок Андріївського узвозу (верх). Тут раніше був туалет ...

Початок Андріївського узвозу (верх). Тут раніше був туалет …

З гіркотою та болем доводиться спостерігати занепад, руйнацію та закриття чудових (в недавньому минулому) стаціонарних та безплатних туалетів в місцях масового відпочинку киян: на Трухановому острові, в Гідропарку, біля Філармонії, навпроти стадіону «Динамо» біля початку Паркової алеї, в парку на Володимирській гірці, в парку «Нивки», в переході біля метро «Арсенальна», в арці на Хрещатику поблизу Бесарабського ринку, на початку Андріївського узвозу (напроти одноіменної церкви), на Святошинських озерах поблизу готельного комплексу «Верховина»та в багатьох інших «гарячих» (за кількістю відвідувачів) точках міста Києва.

Постійна неприємність у вигляді зачиненого платного туалету, який колись був одним із загальних та безкоштовних, очікує людей (серед їх числа і відвідувачів літнього кафе!) у сквері з обезглавленою нещодавно копією Збручанського ідола.

А в торгових центрах, гастрономах — супермаркетах, парках, громадських місцях, виходах з метро мали б функціонувати ці милі серцю та такі необхідні організму заклади, та краще –  безкоштовні, бо, знаєте, сутужно тепер у народу з грошима (на туалет в критичній ситуації може не вистачити).

Сам Ум Рай

23.08.2012

p.s. Пушкінський парк, типова картина: гарний та зручний стаціонарний туалет чомусь зачинено, а поруч — голубі “собачі будочки”. Може, хтось пояснить в чому зміст такої “грандіозної” реформації?!

Сам Ум Рай

23.07.2015

Павлівський сквер (закритий туалет)

 

В Павлівському сквері, де гуляють мами з дітьми, туалети не працюють.

Сам Ум Рай

27.07.2016

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку