Головна » Україну приречено. Де взяти надію? Де і в чому вихід?

Україну приречено. Де взяти надію? Де і в чому вихід?

samumray.in.ua.

 

 

Попри більш ніж двадцятилітню незалежність, попри заяви урядовців «про покращення», попри бурхливість і яскравість життя заможної еліти, особливо у Києві (дорогі автомобілі, розкішні будинки у приміських зонах, фешенебельні магазини та ресторани) доводити те, що наша Україна перебуває у плачевному, закинутому та спустошеному стані не потрібно. Досить виїхати до якої-небудь області, вибравши маленьке село чи містечко навмання. Всюди буде однакова картина: зруйновані промислові підприємства, покинуті заколочені будинки, закриті чи знищені кінотеатри, магазини, лікарні, школи, дитсадочки, ледь жевріють науково-дослідні інститути, закинуті парки та сквери, сади і поля, спустошені та розграбовані ферми і колгоспні бригади, повно кіосків та шалашів, в яких торгують всім підряд, стихійна торгівля, бруд та сміття, бомжі та люди напідпитку, напруження, незадоволеність, розгубленість, придавленість та зневіра, а ще частіше депресія. Звісно, авторові статті можуть заперечити, бо місцями щось-таки працює, поля зеленіють, хатки стоять охайні, десь є робота і зарплатня. Дійсно все це є, ще трапляється, бо «провалились» ми всі не остаточно, не повністю. Але автор зізнається, що страхи (з огляду на дійсність) підкрадаються і до нього, а тому він щиро радіє, розуміючи небезпечність загальної ситуації кризи та спостерігаючи негативні тенденції дружнього просування майже всього в його Батьківщині до краю, коли бачить, що хліб ще печеться, молоко виробляється, їздять поїзди та автобуси, щось цікаве та вартісне відбувається у науковому, культурному та соціальному житті. Радіє, бо це означає, що Україна ще живе (наш Державний Гімн, на жаль, зосереджує наші думки на «ще не вмерла», з точки зору психології та впливу установок з часткою «не» на свідомість – власний гімн не йде на користь українцям) бо є потенціал до дій, є молодь, яка вчиться (не вбиває себе горілкою та наркотиками), є інтелектуали, є усвідомлені, є активні люди (не йдеться про політичні сили, що б’ються за право перебування біля «годівниці»), й відбувається пошук виходу з стану занепаду.

  Про закупівлю вугілля на окупованих територіях

Кризовий стан викликає у середині соціуму безліч негативних тенденцій, серед яких найнебезпечніші – депресія, страх, байдужість, зацикленість на собі та лінь, але, разом з ними, і бажання змін до кращого, які врешті виливаються у відповідні дії людей (поодинокі або гуртом).

Основною на даному етапі видається необхідність підвищення інтелектуального рівня українців – кожного (!) та поступового формування справжньої еліти нації – аристократії (не зайд – вискочок та «грошових мішків», які створили сучасну «еліту» – касту обраних та заможних, для яких «закони не писані»).

Не має сумнівів, що кількість перейде в якість, що за якийсь час формування свідомості ми всі перейдемо на інший кращий рівень життя, бо створиться ноосфера ­­– сфера розуму за Вернадським, в якій і зародяться нові ідеї щодо подолання кризи суспільства.

А тому, кожному слід працювати над собою, своєю даністю: і душею, і тілом, і Духом, розвиватися, навчатися, покращуватися у всіх проявах і виявах. А далі – гуртуватися, знаходячи однодумців. В гурті – сила, а гурт на чолі з кращими представниками – аристократією Духу, може діяти та будувати державу-Рай, а не державу – заперечення його, якою на цей день, на жаль, і є Україна.

9.11.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку