Головна » Valse Brillante. Ольга Кобилянська, чи Наталка Сопіт?

Valse Brillante. Ольга Кобилянська, чи Наталка Сопіт?

samumray.in.ua.

 

 

Те, що випало побачити на прем’єрному показі в Червоному залі «Будинку кіно» 18 квітня носило загальну тематичну назву «Гра долі».

Після фільму зал, в якому переважали студенти факультетів, пов’язаних з кіномистецтвом, влаштував знімальній групі бурхливі овації стоячи.

Але були і ті, хто не вставав і не впадав в екстаз від захоплення.

«Гра долі» … Як влучно!

Весь час не полишала думка про головну героїню фільму, якою б мала виступати постать знаменитої буковинської письменниці Ольги Кобилянської, 150-річчя від дня народження якої відзначається цього року.

Натомість, весь час на екрані фігурувала достатньо відома акторка, телеведуча та шоу-вумен Наталка Сопіт. Фігурувала нав’язливо, крупним планом – обличчя на весь екран. Ніби симпатична зовнішність. Але цієї людини, яка читала текст (листи, щоденникові записи) від імені письменниці було забагато. Це виглядало неприродно і недоречно.

Замість слухати, вслухатись і проникатись сторінками біографії Ольги Кобилянської (заради донесення до публіки життєвих історій відомих людей і знімаються фільми з серії «Гра долі»), глядач мав можливість і нагоду – бо був змушений до цього авторами – вдивлятись в подробиці зовнішнього вигляду (макіяж, костюми, вирази обличчя) Наталки Сопіт.

І щось дуже непристойне було в такому крупному ракурсі, бо губи і погляд «головної героїні» рухались підкреслено виразно, сексуально-зворушливо і заманливо, а очі, які зазвичай свідчать про почуття і внутрішній стан, не завжди настроювали на серйозний текст та, відверто кажучи, абсолютно не сприяли сприйняттю драматизму фактів з біографії відомої письменниці з Буковини, про яку, власне, і йшлось.

Наталка Сопіт та знімальна група створили образ, в якому не відчувалось ні скромності, ні вишуканості  ні стриманості, що відповідало б контексту.

Натомість «чоловічого голосу» у фільмі Valse Brillante – актора Тараса Денисенко – взагалі вирішили не показувати. Мабуть (хай вже вибачає актор) , для того, щоб не відлякувати глядачів його нефотогенічною зовнішністю.

До речі, на сцені біля мікрофону під час презентації фільму, «два головні голоси» поводились аналогічно: Тарас Денисенко ховався, знічуючись від надмірної уваги повної зали, за показну Наталку Сопіт – дамочку «всю з себе», з викликом, намарафечену, при повному параді (сексуальне платтячко,туфлі на високій платформі і підборах), таку собі ляльку Барбі.

Склалося неприємне враження, що фільм знято про Наталку Сопіт і заради неї, бо ведуча – виконує соло; і ми всі можемо спостерігати справжню «гру долі», таку собі перверзію.

Замість образу, який би відповідав трагізму і серйозності постаті Ольги Кобилянської, бачимо сексуальну і легковажну блондинку, яка ні зовнішністю, ні внутрішнім наповненням не відповідає справжній головній героїні – письменниці.

Прикро все це було і спостерігати, і усвідомлювати.

Недоречність вирішення теми сильно кидалась в очі.

Знімальній групі порадили б змінити спосіб вирішення поставленої задачі. Звичайно, це стосується майбутніх проектів. З усім, що вже зроблено, нічого не вдіяти. Доведеться «їсти» таким як є.

p.s. Шкода, що в такому вигляді фільм Valse Brillante не покажеш школярам – старшокласникам, в крові яких вирують гормони. Користі з нього буде значно менше ніж шкоди.

 

Сам Ум Рай

19.04.2013

1 коментар to “Valse Brillante. Ольга Кобилянська, чи Наталка Сопіт?”

  1. Natalka:

    Дякую за листа! Справді, ви, хто б ви не були – зробили мені, як жінці, насправді комплімент. Я себе відчула порочною Маленою! Звісно, з одного боку мені прикро, що моя багатолітня праця над історією кохання Ольги Кобилянської звелася на банальне розглядання моєї зовнішності.. ;)))) Таке буває у багатьох, хто мене вперше бачить. Тож, роблю висновок, що ваш погляд – абсолютно поверхневий! Якщо б ви були шанувальником Ольги Кобилянської, ви б зрозуміли її душу! Яку чоловікам осягнути не вдалося ні тоді, ні сьогодні. Вона прагнула бути і сексуальною, і була відвертою, і саркастично давала відсіч усім критикам її “дівчат-інтелігенток”. Бурхливий внутрішній світ письменниці дав неймовірну красу, неординарність і СЕКСУАЛЬНІСТЬ її героїням, навіть її “Природа” сексуальна, навіть суто жіночий ПОГЛЯД на комірець і волоссячко Маковея у їх першу зустріч – неприховано сексуальний! Якби я прийшла на прем”єру в рваних джинсах і балетках, як ходжу в житті – вам було б від того краще? Ні, ви б написали – несмак і т.д… Тай ви маєте вибір, не “їжте” те, що стоїть попере горла – дивіться інші фільми про Ольгу Кобилянську! Ааа.. нема, ну, то вибачайте 🙂
    Будьте здорові і щиро бажаю вам щасливої Долі, щоб могти бачити світло й там, де, як вам здається, темно. З повагою, лялька Барбі, Наталка Сопіт.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку