Головна » Відкритий лист організаторам екскурсій в Музей грошей в Національному банку України та екскурсоводам

Відкритий лист організаторам екскурсій в Музей грошей в Національному банку України та екскурсоводам

samumray.in.ua.

 

 

Зала Національного банку України

 

Ми не задоволені організацією екскурсії. Мало того, що реєструватись та перереєстровуватись довелось аж 5 разів, виявилось, що була ще й інша група, на пізніший час, який нам би підійшов значно більше.

Людина, яка відмічала людей у списку відмовилась завести групу вчасно (а всі були пунктуальні: зібралися за 15 хвилин до 12-ї години, призначеного часу екскурсії) через тих, хто записався , але о 12-й не з’явився, хоча екскурсовод виходив і запрошував зайти до банку. Вона мотивувала це тим, що їй шкода записаних, незручно перед ними. При цьому їй було зручно перед усіма, хто прийшов вчасно та смиренно чекав. В результаті ми всі… «запізнились та в наслідок цього матимемо стиснуто-скорочену програму» – весело повідомив групі екскурсовод Роман Рілов. Ті, на кого так «милосердно» чекали – взагалі не з’явились!

Екскурсовод, безперечно, володів знаннями, але донести інформацію належним чином в нього не вийшло: розповідь свою Роман вів тихо, досить швидко, часто відвернувшись від групи (особливо це дошкуляло в центральній залі банку, де об’єм приміщення все гасив). Він прогнав нас похапцем туди-сюди, не виділив час на фотографії в основному приміщенні банку, не запропонував відвідати вбиральню, підганяв через наступну групу та постійно вибачався (ніби це могло щось змінити й покращити). Одночасно з нами в самому музеї (кімнатка невеличка, освітлення тьмяне) опинилась якась знімальна телевізійна група, яка заважала, відволікала увагу, до того ж знімала екскурсантів. На вході до банку, при перевірці документів, охоронець раптом, попри правила попередньої реєстрації-запису, вніс до списку та пропустив ще одну жінку, як дуже вже хотіла потрапити на екскурсію просто тут і зараз. Ця особа сильно шкодила та заважала, висуваючись поперед всіх із своїм смартфоном та закриваючи вітрини з експонатами. Їй марно зробили декілька разів зауваження присутні на екскурсії відвідувачі, просили відійти подалі, а екскурсовод нічого не помічав, поводився байдуже щодо цього.

 

Музей грошей Національного банку

 

Фактично на екскурсії були присутні 16 чи 17 людей, що було явно занадто для невеличкого приміщення Музею грошей. Часу на питання та їх формулювання було мало. Часу, щоб роздивитися гроші, не дуже вистачило, ще й через дрібні підписи та погане, з відблиском, освітлення вітрин.

Чомусь на питання про час екскурсії організатори в інтернеті відповіли, що вона триватиме 1,5 години. Хтось нас ввів в оману, чим порушив подальший план дня. Насправді все закінчилось через хвилин 35-40 від початку, що дуже здивувало.

 

 

Все загалом виглядало не дуже по-людськи. Екскурсія залишила неприємне враження: стисло та похапцем – і негайно звільняйте приміщення! Залишилось відчуття провини, ніби якісь собі простолюдини, смерди були великодушно допущені до святині, Національного банку України.

Кому потрібні такі екскурсії? Чи громадяни України мають вдовольнятись і цим?

Сам Ум Рай

13.11.2019

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку