Головна » Відродження лише через «Відродження»?

Відродження лише через «Відродження»?

samumray.in.ua.

 

Urban Spase 500 – досить новий простір, точніше ресторан в центрі столиці, де прийнято збиратись більшими чи меншими компаніями, щось обговорювати чи проводити лекціїї, зустрічі та дискусії з різних приводів і тем. Вчорашнє вечірнє зібрання, що стосувалось  проектів в галузі культури засмутило. Виступали ті, хто вже ризикнув трішки пожебракувати (не в метро, не з власної сторінки чи сайту), а через спільнокошт, ініціативу краудфандингу.

 

На події «Як любити культуру до глибини власної кишені?» в Urban Space 500

 

Як злетіти птасі Творчості?

Як з’ясувалось, дещо громадяни нашої країни готові фінансувати (спираюсь на досвід, яким ділились промовці): це війна, АТО, медична допомога військовим, волонтерські заходи.

А бажаючих проспонсурувати мистецтво, культуру, збереження природи – майже не знайдете. Наголошували на тому, що добре мати багато друзів, знайомих та родичів (тобто фактично самофінансуватись), гарного бухгалтера та чіткі уявлення про мету, кінцевий результат та можливі ризики проектів. Більшість ініціатив, що підтримала громада (але ж не вся, лише її інтернет-активна частина, переважно молодь і люди середнього віку), були наполовину дофінансовані… зарубіжним фондом «Відродження».

То, по всьому виходить, без нього, цього фонду Джорджа Сороса, нам нема ні виходу, ні порятунку, ні якихось перспектив в галузях культури та мистецтва? Невже без «Відродження» не буде в нас Ренесансу?

І ще один важливий аспект: як громада може визначити актуальність певного проекту? Адже є речі не такі очевидні й зрозумілі для більшості, перспективу яких не побачиш неозброєним оком?

Невже слід чекати появи нових Терещінків, Чикаленків, Фундуклеїв, Попових, Могилевцевих та інших? Сильних, благородних, при статках, ще й з великим серцем і здатністю осягти й профінансувати справжні «общественные пользы»?

Сам Ум Рай

7.11.2019

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку