Головна » «Вікна» впустили «!Весну»

«Вікна» впустили «!Весну»

samumray.in.ua.

 

 

P1170730А з нею і світло в зболілі душі людей. Звісно тих, хто недільного вечора в 1-й день весни (який справді був теплий і приємний) потрапив до «Мистецького арсеналу».
Авторові пощастило: вдалося, як то кажуть, одним пострілом вбити декількох зайців.
Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Національний музеї українського народного декоративного мистецтва, Національний музей народної архітектури та побуту України в стінах «Мистецького арсеналу» проводили абсолютно містичний і надзвичайно красивий міжмузейний арт-проект «ВІКНА»: просто зі стін на вас дивилася «очима» вся Україна, дивилась


десятками вікон хат, сфотографованих в її різних куточках.
P1170729P1170727

Все це супроводжувала виставка народного вбрання з різних регіонів, тексти з пісень (просто на стінах) та старі світлини з поважними лицями предків.

 

 

А в правому крилі споруди майстерні та народні майстри розгорнули виставку-продаж своїх виробів,

Красота!

Красота!

Витвір сучасних майстрів

Витвір сучасних майстрів

 

 

 

 

 

для діток проводились майстер-класи, була виставлена підбірка дитячих малюнків та роботи художника та майстра Івана Приходько, виконані в стилі народної художниці-легенди Марії Приймаченко.

Звір Івана Приходька

Звір Івана Приходька

Птахи-звіри

Птахи-звіри

Роботи Івана Приходько

Роботи Івана Приходько

 

Робота Анжеліки Рудницької

Робота Анжеліки Рудницької

Один з залів займали знамениті вишивки та гобелени співачки та народної майстрині Анжеліки Рудницької.

 

 

 

 

 

Атмосфера на усьому виставковому просторі була надзвичайно приємна, ніжно-трепетна, тонка і душевна, з глибинним змістом.

 

Гурт "Рожаниця"

Гурт “Рожаниця”

На відміну від всіх інших культурно-мистецьких заходів, що відбувалися в Києві останнім часом, на програмі «!Весно» акцент було поставлено саме на природі, яка оживає напровесні, на радості і надії, яка пробуджується в цей час в людських душах відповідно до космічних ритмів і незважаючи на те, наскільки тяжкими, виморюючими та навіть вбивчими і неприємними є обставини, в яких ми всі опинилися (про обставини згадувалось побіжно та делікатно, на них не акцентувалося).

  Таланти є!

 

В човні — гурт "Михайлове чудо"

В човні — гурт “Михайлове чудо”

Дзвінки голоси автентичних (дитячих і дорослих, дівочих) колективів «Райгородок», «Джерельце», «Будимир», «Орелі», «Михайлове чудо», «Рожаниця», «Роксоланія» луною розходились під старовинними склепіннями споруди колишнього Арсеналу.
 

 

Тоня Матвієнко

Тоня Матвієнко

Далі три прекрасні дівчини-веснянки в красивих та довершених костюмах, три прекрасні виконавиці, потужно оспівали весну, любов і кохання. Тоня Матвієнко у супроводі відомих джазових музикантів Ігоря Закуса (гітара) та Наталі Лебедєвої (клавіші) продемонструвала прекрасне володіння голосом та знамениту материнську (Ніни Матвієнко) манеру виконання відомих народних і авторських пісень.

Тоня Матвієнко з Ігорем Закусом та Наталею Лебедєвою

Тоня Матвієнко з Ігорем Закусом та Наталею Лебедєвою

Сусана Карпенко

Сусана Карпенко

Потім слово взяла Сусанна Карпенко з творчим проектом «Візерунчасті пісні», що складався з гарних самобутніх музик: Максима Бережнюка, Сергія Охрімчука та Михайла Качалова.
І весна забриніла і українською, і польською, і сербською, і кримськотатарською.
Зала шаленіла від захоплення.

Сусана Карпенко і гурт

Сусана Карпенко і гурт

Іларія

Іларія

А завершила все Іларія з одноіменним гуртом, які виконали спеціальну весняну музичну програму, з якої струменіла любов.

Іларія і гурт

Іларія і гурт

Під мелодійний спів – а виконання справді було феєричним – в об’ємному просторі серед білих стін, з яких на глядачів і світ задумливо поглядали українські вікна, справді повірилось, що все добре, відродились віра і любов. Гарячі сердечні потоки струменями пробігали поміж людьми і, сповнюючи зали, піднімалися все вище та вище до неба. Так, це була спільна молитва за добро, мир, радість і щастя. Справжня медитація на весну і оновлення.
І хоч людей було до прикрого мало (знайомі обличчя тих, хто любить подібні заходи, та деякі відомі люди), але сама акція прозвучала так переконливо, що було ясно: світло прибуло і воно очистить нас всіх і нашу землю від бруду. Світло переможе! І хай буде так.

  «КобзарТ»нули так «КобзарТ»нули…

2.03.2015

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку