Головна » Вмерти й не жити?!

Вмерти й не жити?!

samumray.in.ua.

 

 

 

Сквер ім. Петра Сагайдачного

Сквер ім. Петра Сагайдачного

 

Нещадно розстріляні металеві фігурки з`явились в центрі Києва. В якості нових скульптурних прикрас міста… Деякі – з красномовним підписом-поясненням.

 

Проект "Війна поруч"

 

АТО… Війна…

Здається, всі про це знають, бо обстановка небезпеки, напруження й невизначеності просмоктала простір та душі людські наскрізь.

На фігурки боляче дивитись! Війна лякає, виснажує, вбиває. Вбиває і людей, і те хороше, що теплиться в серці, війна обеззброює, відбирає віру, надію, спокій, мир, перспективи.

Але до чого таке буквальне тикання межи очі, підсування під лоба, садистичне й нав`язливе, серед загального міського простору?!

 

 

Як ми ще маємо пам’ятати про війну? Рани свідомості та землі й після трагічних подій Великої Вітчизняної війни ще не цілком загоїлись. В теперішній ситуації, – якій вже 4-й рік, і немає тому ні кінця ні краю, перспективи миру не видно, біда та й годі, бо всі українці втрачають рідних, знайомих, нерви, сили, гроші, час, – всі й так стомлені та почуваються некомфортно у власній шкірі, глибоко травматизовані обстановкою в Україні.

Що ще заборонено: невже радість, посмішка, дихання, право бути тут і зараз, собою, відбутися, хоч і в складних умовах?

Невже життя має спинитись? Хтось нав’язливо й садистично диктує всім: «Вмерти! Не бути!»

Схоже, всі ми маємо почуватись винними, згорати від мук сумління й бажати собі передчасної смерті через обставини й тяжку ситуацію?!

Жити тепер, виявляється, соромно…

Схоже, що хтось не справляється з негативними враженнями та власними неприємними емоціями… Авторам проекту варто було б запропонувати план виходу з АТО-війни, а не скидати проблему з власних плечей й множити факт неспроможності подолання конфлікту на Сході, оприлюднюючи його звірячими художніми засобами!

 

Сам Ум Рай

8.07.2018

 

p.s.

Арсенальну площу не здивуєш простріленим силуетом: вона давно несе на своїх плечах стару стіну заводу «Арсенал» з шрамами від куль та снарядів, ще й гармату, для наочності.

Невже любов має припинитися, а чоловіки, які і так не часто дарують квіти, мають зовсім забути про букети для коханих і привчати руки лише до зброї?!!

 

 

Сам Ум Рай

14.07.2018

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку