Головна » Волонтерство – новий вид благородного жебрацтва?

Волонтерство – новий вид благородного жебрацтва?

samumray.in.ua.

 

 

Майже звичними на вулицях міста Києва сталі молоді люди із прозорими пластиковими  скриньками для збору коштів в руках.

Мета їх діяльності – фінансова допомога дитячим будинкам чи лікарням, переважно з дитячими відділеннями онкологічного профілю, або окремим особам, які опинились в скрутному становищі щодо до власного здоров’я.

Немає сумніву в тому, що подібне заняття (волонтерство із скриньками), як і сама ідея – допомога хворим та знедоленим – чудові та похвальні.

Але спосіб та метод здійснення збору коштів викликає сумніви та наштовхує на роздуми.

Часто волонтери стоять поблизу станцій метро і голосно збуджують простір, викрикуючи та звертаючись  до сумління громадян з проханням пожертвувати гроші. А буває ще гірше, коли добровольці із своєю «суперзадачею» (безумовно, важливою) буквально «смикають за штани» тих людей, що на хвилини завітали до того чи іншого парку в центрі міста для того, щоб занурившись в його спокій та тишу, трохи перепочити від міської суєти. Зовсім негарними та недопустимими з точку зору етики, моралі та правил взаємоповаги у поведінці та спілкуванні є моменти, коли юні волонтери, абсолютно захоплені своєю місією, забувши про делікатність, підходять до людей, що їдять, або спілкуються в якійсь своїй справі, і починають, користуючись молодіжним сленгом, «нависати» над облюбованими «жертвами», які мали б, за їх уявленнями, негайно розкошелитись і поповнити чарівну скриньку. Такі дії волонтерів викликають у людей сум’яття, ніяковість та почуття провини (не відомо й за що) та сорому (ми здорові тут гуляємо, сидимо, їмо, а хтось хворіє).

А це вже не дуже хороший грунт для добрих справ.

Благородність з примусу та під тиском – нонсенс.

Де ж вільний вибір та власна воля до тих чи інших дій?!

Часто молоді люди, збирачі коштів, виглядають не краще за жебраків, яких повно на вулицях Києва, особливо коло церков. Привертати увагу та викликати жалість (нехай і не до себе особисто), втручаючись у приватний простір та тиснучи на совість співгромадян, – зовсім не благородний задум.

 

Жіночки дають шанс бажаючим відкупитись від гріхів. Головне, щоб збирачки «податків» самі не брали гріх на душу!

 

Чи не краще було б роздавати візитки з зазначеними реквізитами банківського рахунку для допомоги, чи просто стояти мовчки зі скринькою (бо практично всі вже знають , що воно таке і до чого), дозволяючи людям самостійно здійснити, або не здійснити пожертву?

Красиво вчиняє Асоціація паліативної та хоспісної допомоги на чолі з Володимиром Вульфом.

Cвою скриньку для пожертв вони виставляють на прекрасних концертах, вхід на які вільний.

Під впливом гарної, переважно класичної музики в людини легше відкривається серце для добрих справ!

p.s. Вважаємо, що волонтерам треба серйозно переглянути їхні способи роботи та критично оцінити власну поведінку.

Справа, задля якої вони виходять на свою роботу, не терпить будь – яких проявів насильства та садизму, навіть під соусом благородства!

Сам Ум Рай

3.06.2013

 

Сплеск волонтерства – позитивний тест на хворобу

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку