Головна » Вшанування пам`яті Максима Славинського

Вшанування пам`яті Максима Славинського

Стенд в селищі Ставище з його уродженцем Максимом Славинським

Стенд в селищі Ставище з його уродженцем Максимом Славинським

 

8 лютого 2018 року Верховна Рада України прийняла постанову про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році, згідно з якою на державному рівні 24 серпня цього року відзначатимуть 150-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча, поета, дипломата і публіциста Максима Славинського.

У У fb-групі «Ставищенські стайні» всеохопно і всезагально обґрунтовано назву скверу на честь ставищанина Максима Славинського.

Також була пропозиція встановити у сквері пам’ятник Славинському, але не у вигляді банального погруддя, монумента, а як оригінальну композицію «Максим Славинський і Леся Українка читають томик перекладів поезії Генріха Гайне», щоб доповнити образ скверу та додати йому шарму і  туристичної привабливості.
Композиція має стояти в центрі скверу біля водяного каскаду (фонтану) замість однієї з запланованих лавочок. Відвідувачі скверу, розмістившись на сусідніх лавочках, відчуватимуть себе дійовими особами мистецько-літературної композиції.
Чи є де пам’ятник на честь Славинського?
Лиш минулого року у Києві затвердили перелік назв вулиць, що планують до забудови у Голосіївському районі. Серед назв проектованих вулиць — Максима Славинського.

 

20.03.2018

p.s.

Брошура, підготовлена ентузіастами — земляками Максима Славинського зі Ставищ

 

До 150-ліття народження Максима Славинського

 

Максим Славинский

 

До 150-ліття народження Максима Славинського
(PDF)

 

28.07.2018

 

28.07.2018

  «Русская интеллигенция и национальный вопрос», Максим Славинский (ретроспектива, 1910-й год)

1 коментар to “Вшанування пам`яті Максима Славинського”

  1. юрій горкун:

    Цілком поділяю Ваше занепокоєння та роздуми з приводу шкідливості тих намірів і особливо поверхневих підходів до значущості в українській історії – ім”я та постатті Максима Славинського.
    а зробити профанацію -то діло не хитре…

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку