Головна » Ядовита цензура

Ядовита цензура

samumray.in.ua.

 

 

 

Зважуйте мудро!

Зважуйте мудро!

 

Цензура – річ потрібна й вкрай необхідна, особливо в складний час. Але за однієї умови: керують нею мудреці, які відрізняють Зло від Добра й чітко знають, що приведе до Істини, а що відведе від неї, заведе в глухий кут і нашкодить.

Цензура на всіх 3-х каналах Національного українського радіо, проводового, багатьма улюбленого, набуває останніми роками негарних, нелюдських рис і ядовитого характеру, ознаки якого кусливо-дошкульні, образливі і помітні неозброєним оком (чи вловлювані вухом). У багатьох передачах, де є запрошені гості (в студії та по телефону) або додзвонювачі, думка, яка йде в дисонанс з загальноприйнятою нині й популярною, різко обривається ведучими, деколи в достатньо грубій формі або просто зв’язок вимикають. Бо небажаний. Коментарі ведучих щодо висловленої кимось неугодної позиції – їдкі висловлювання й приниження, а часто – навмисне ігнорування. Особливо виділився в цьому ведучий І каналу Богдан Буткевич, коли йшлось про Надію Савченко, розвінчану героїню, майже державну злочиницю, про події на Донбасі та нинішню владу. Тиха і ввічлива Марина Люта на ІІІ каналі в передачі щодо патріотичної поезії Сергію Пантюку пробачила слово «фігня» (лексика багатьох гостей та й часом ведучих явно не ефірна, та й така, яку бажано не вживати взагалі, бо шкодить її виголошувачу, а ще більше – слухацьким вухам, вільним чи невільним), не зробила зауваження, а от Євгенію Більченко, що з цікавим філософським коментарем приєдналася до передачі, грубо перебила і вимкнула, позбавивши слухачів можливості почути її точку зору та сформувати свою думку. На жаль, багатьом ведучим, що тепер роблять новий український радіопродукт не вистачає інтелекту і широти поглядів. Але гірше те, що вони не займають нейтральної позиції, а на свій розсуд, часто в догоду власним симпатіям і, вочевидь, установкам зверху, закривають роти тим, хто посмів думати інакше, ніж більшість (думки якої формують спеціально навчені люди та залежні ЗМІ, серед них і такі, що хваляться своєю незалежністю). Дивно виглядають ведучі, що затикають роти гостям, а собі – вуха. Щоб не чути і не дати почути іншим, що є якийсь інакший погляд. Таким, видно, здається він їм крамольним, недозволеним. Або вони… бояться не сподобатись загалу і втратити місце роботи. Деякі ведучі позбавлені професіоналізму: зовсім забули про об’єктивність й неупередженість, використовують національний радіоефір для оприлюднення своєї позиції та настанов керівництва!

  Лист до Національної радіокомпанії України

А ще процензурували торговців-лоточників на самому початку Андріївського узвозу, зверху. Бачте, вони продавали трофейну військову форму, радянську символіку, військове спорядження і матрьошок… Нарешті їх помітили, нібито через прокомуністичний товар. Те, що вони десятки років заважали проходу й прогулянкам пішоходів, закривали види на історичні місця, пам’ятники і споруди до цього моменту чогось мало кого з привладних структур турбувало! А тепер різко затурбувало, бо комунізм для нас усіх становить найбільшу, очевидно, загрозу!

Організатори художніх виставок та митці частіше піддаються цензурі з боку народу. Але і тут все виглядає вельми специфічно й часто однобоко. Ліве крило Будинку художників в Києві нещодавно ганьбилося – 4 зали наповнив Владислав Шершевський з його специфічними покручами на картинах та побутовим чорним гумором в підписах-коментарях.

Як стало відомо, декілька феміністично налаштованих дівчат, в основному художниць, написали протест до Дирекції виставок, бо попобачили під дівчиною в купальнику на афіші підпис «Свіжина!» Цікаво, а все інше їх влаштувало? Ні від чого з Шершевського не знудило? Бо він такий, впізнавано-гидкий, ще й відомий. Для брутального натовпу те, що треба! І він давно цим займається. І має популярність в певних колах. І його – демонструють. Без попереджень й застережень для дітей, вагітних та занадто чутливих… Найцікавіше те, що дехто з художниць, що оскаржили афішу до виставки Шершевського, своїми творами недалеко відійшли від нього.

Отут би цензуру! І не треба все виправдовувати епохою постмодернізму та вседозволеністю. Але… це знову питання щодо мудрості, загального рівня культури і моралі суспільства в цілому, де свобода, в тому числі творчості, самовираження, подається і розуміється в перекручено-збоченому вигляді!

 

  Інформаційна однобокість

Сам Ум Рай

29.04.2018

 

 

Як і від тону й подачі інформації.

Як можна стати ближчим до народу

Про зміни в мові ефірів радіостанцій та телеканалів і небезпеки, що повязані з цим.

15.04.2019

 

 

 

 

Заяць з VIII Всеукраїнського фестивалю писанок (фрагмент)

«Герой» радіоефіру

Який він сьогодні? Він зневажає всіх, тараторячи безупинно, ніби заведений чи ненормальний. Говорить так, ніби вистрілює з кулемета, так ніби Злі Духи вселилися в нього та керують його думками й  чорним язиком. Він висловлюється брутально, грубо й різко, тоном знервованим, зверхньо й зарозуміло. Він має усіх на увазі… Мабуть, він, незрівнянний та неповторний, майже-мачо Богдан Буткевич

 

Покудкудакчемо?!

Балаганне радіо

 

Бути чи не бути? (про доцільність існування «Громадського радіо»)

«Громадське радіо» – проект, що створюється на пожертви, чи субсидується добровольцями, останнім часом впевнено займає години вечірнього ефіру на Першому каналі Національного радіо. Тож частенько доводиться слухати саме його, особливо ввечері на кухні, в колі сім`ї . Бувають різні гості в студії.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку