Головна » Як ти яхту назовеш…

Як ти яхту назовеш…

samumray.in.ua.

 

 

«Що в імені твоїм» – відоме сентенція чи питання.

Вечір В.Стуса в Центрі Курбаса (Київ)

Вечір В.Стуса в Центрі Курбаса (Київ)

Відповідь знайти буває непросто, часто вона виявляється неоднозначною. Хвилі найменувань-перейменувань ширяться просторами України. Робиться це гарячково, непродумано, на піку загострених емоцій, тобто в стані неадекватному. Тепер відоме місто носить дуже дивне… прізвище одного відомого актора та драматурга (село в колишній Кіровоградській області, де він народився, давно було перейменоване на його честь; як оригінально: місто — Кропивницький, область — Кропивницька, село — Кропивницьке), а інше взагалі дублює назву річки й носить свою колишню… сленгову назву.

З`являється багато нових назв вулиць, площ, парків, скверів, сіл і селищ так схожих на ті, що з`являлись після революції, війн, буремних подій, періоду героїзму. З`являлись, але швидко втрачали свою актуальність. І так було не раз. І зараз спостерігається те саме. А з самим називанням, на- та перейменуванням дитини, чи вулиці, чи ще чогось взагалі треба бути надзвичайно обережним. Бо за назвою, іменем, прізвищем – глибинні смисли, пов`язані з конкретною постаттю чи подією.

 

Особливо це стосується імен власних. Приклад – Василь Стус, дисидент, в`язень, поет, людина трагічної долі і важкої, болісної, рвучкої, хворобливо-драматичної поезії. Безперечно, що перераховане накладатиме відбиток змісту, суті, польових енергій на те, що носить тепер його ім`я. А це – школа в Києві, університет в Донецьку (той склад, що виїхав з території ДНР), сквер в столиці.

Останній – взагалі й сквером не назовеш. Хтось придумав таке – трикутник на горбочку, затиснутому потужними трасами (проспектом Перемоги, розв`язкою-з`їздом з нього і Окружною трасою), назвати сквером. Щось обладнали: доріжки, лавки, пам`ятний знак, трохи клумб з квітами, і назвали сквером. В даному випадку сквер цей справді відповідає похмурій вдачі, складному характеру та жорстким віршам Василя Стуса. Хотілось би побачити тих, хто все це придумав,.. на лавочці.

Хай би посиділи і подихали годину-другу вихлопними газами, послухали шум автострад. Так би й оздоровились і відпочили. Знаходитись у сквері довго – не можна.

Добре хіба для пішоходів, що йдуть по мосту в той чи інший бік: можуть хвильку посидіти – перепочити.

А від тривалого сидіння – не розслабишся, лише захворієш… (Хай пробачають прихильники поезії Василя Стуса, але й від неї робишся хворим. Не раз випробувано на власному досвіді. Нелегке життя, нелегка людина, нелегкі вірші. Все це викликає відповідний настрій і асоціації).

17.07.2016

Дороги повністю оточують сквер Стуса, а шум машин практично унеможливлює відпочинок в ньому!!!

19.08.2016

 

 

 

Декомунізація зашкалює

Переписування історії

Вырванная страница истории

Знесли пам’ятник Коротченку…

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку