Головна » Який черв підточує «Країну мрій»?

Який черв підточує «Країну мрій»?

samumray.in.ua.

 

 

Десяте ювілейне дійство завершилось.
Але «дитинка» (фестиваль), яка спершу росла здоровою, дедалі більше скидається на щось доволі недолуге та неповноцінне: на балаган чи ярмарок, на якому майже всі поголівно п’яні (І не треба закидати про користь пива, помірність та вільний вибір кожного. Це не у нас, та не про нас, не за українських обставин, де нині пити спиртне – все одно, що дихати; а в результаті – масово процвітає пивний алкоголізм).
Крім того, продавців, а точніше торговців різноманітного краму – виробів власного виробництва (і до всього ж часто досить сумнівної якості) стало більше, ніж самих відвідувачів. А завдяки точкам харчування та пиття «Країну мрій» можна сміливо перейменувати на «Країну їжі та пива». Звичайно, реклама пива «Львівське», не залишилась непоміченою. Рік заснування броварні навіть прикрашав головну сцену. І це вже дурно пахне: в задурманених головах громадян на підсвідомому рівні, абсолютно невідворотно, навіть рефлекторно, закріплюється стійка асоціація – «етномузичний фестиваль та його незмінний атрибут пиво, а точніше – дуже багато пива». Зрозуміло, що з алкоголем все видається простішим, зрозумілішим, доступнішим, цікавішим: «веселиться та гуляє весь народ», аж гай гуде. Навіщо було брати в партнери – спонсори крупного виробника алкоголю? Жодних виправдань і пояснень.
Навіть Алея здоров’я, яку запровадили цьогоріч не допоможе. Пиво значно дешевше за всі запропоновані органічні та вегетаріанські продукти та страви. Так що на фоні домінування та нав’язування алкогольної ідеї, якісь дорогі, хоча і корисні, продукти та напої виглядали смішним фарсом.
Ще не можна було не помітити скорочення загальної кількості учасників та відсутність сцени «Під Лаврою».
Також хочеться відмітити низький професійний рівень звукорежисерів та груп – настроювачів апаратури на всіх сценах. Звук просто – таки «бив і валив», особливо на головній сцені під час виступу гуртів «Astarta Edwin feat. Jon Durant » та Kozak System. Під шквалом низьких частот було боляче та неможливо знаходитись. Багато людей намагались сховатись чи втекти кудись подалі.
Звичайно, це ніяк не заважало гурту екзальтованої молоді та відданих фанів стрибати під самою сценою. Але не можна кивати на них, бо фанатизм та екзальтація вже самі по собі передбачають перебування особи в не зовсім адекватному стані, а ще додайте до всього розслаблюючу психіку дію пива.
Підбір гуртів – розчарував, не було ніяких нових родзинок, поменшало вишуканої самобутності та тонкості.
Здавалось, що виконавці хотіли шокувати і гіпнотизувати слухачів агресією, напором, шквалом та грубістю, змагаючись та вихваляючись один перед одним саме цими якостями та гучністю свого виступу.
Було відчуття, що більшість гуртів співала для себе, для утвердження власного «Я», заради зміцнення свого позиціонування на музичному Олімпі. Не з любові до музики, людей, життя. Не від серця, не від бажання нести в світ щось прекрасне своєю творчістю.
Мало що припало до душі, хіба що окремі пісні, у виконанні SunSay & Elvira Sarykhalil, Fatima Spar, і Ram’d’Âmes, за що їм спасибі.
І найприкріше, що Духу чистоти, щирості, сердечного захоплення та прихильності до мелосу фольклору та етніки, Духу братерства та національної ідентифікації, який вирізняв фестиваль «Країна мрій» попервах, не стало. Вивітрився кудись. Щез. А саме він і приваблював багатьох людей, частина з яких саме заради цієї події на Співочому поле, відчувши в собі пробудження почуття національної єдності та гідності, генетичної належності до народу України, колись вперше вдягла вишиванку.
На жаль, і сама назва фестивалю – «Країна мрій» вже не відповідає тому, що діється на схилах Ландшафтного парку.
П’яні думають лише про те, щоб їм випити ще, якби їм ще більше розслабитись та розкомплексуватись.
А справжнім романтикам і мрійникам все тяжче знаходиться в обтяжливій атмосфері фестивалю.
Хіба можуть рости крила за таких несприятливих обставин?
Жорсткий фон сьогодення просочився на «Країну мрій» та більше не сприяє втіленню та виникненню жодних найкращих мрій. Таке враження, що «Країна мрій» вже віджила своє.
Так глибинно болісно констатувати цей неприємний факт. Але він залишається фактом, ніякий самообман не допоможе.

  Різдвяна «Країна мрій», чи Біс поплутав

Сам Ум Рай

7-8.07.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку