Головна » З недитячої казки

З недитячої казки

samumray.in.ua.

 

 

«Азбукове Королівство Магів і Янголів» розпочало свою роботу. Цікава програма привабить багатьох діточок, та й дорослому буде там чим зайнятись. Тема драконів лоскоче уяву сама по собі, і саме вона заявлена основою цьогорічного фестивалю дитячої книги, що традиційно проводиться в Музеї книги та друкарства на території Києво-Печерської лаври.

Дракони

 

 

Катерина Штанко

З відкриття декількох виставок, а також докладної лекції художниці Катерини Штанко про драконів все дійство і почалось. Одна з виставок – «Діатонічний сад», магічно-містична, від подружжя Рути та Інокентія Коршунових, явно призначена не для дітей. Але вони все це бачитимуть, бо картини висітимуть навколо в великій виставковій залі, де відбуватимуться майже всі події свята книги. І навіть якщо не читатимуть пояснень або не зрозуміють їх, то «сад» з їх чудернацькими демонічно-вампіристичними  створіннями-нечистю, все одно вплине на них. Як впливає все, хороше чи погане, добре чи зле, що нас оточує.

 

 

Найнейтральніші «рослини» з «Діатонічного саду»

 

 

Та це не саме страшне. В казку пролізли явні потвори, огидні демони, які розташувались у деяких вітринах. Може, у вигаданих історіях, фентезі – їм і місце. Але ж не в дитячих і не на фестивалі, такому улюбленому багатьма, що прийдуть і цього разу, хтось й цілою сім’єю з найменшими чадами. А з коробки-вітрини, куди дитинка загляне з цікавості, на неї подивиться потвора, і не одна! До речі, не дуже розписано і пояснено, куди ті потвори ліпляться, чого стосуються. Добре видно лише прізвище людини, що таке жахливе виготовляє.

 

Потвори у вітринах

 

 

Що ж робити? Автор б’є тривогу: «Обережно! В казку пробрались підставні особи! Вони надзвичайно небезпечні! Можуть зашкодити всім – і дітям, і дорослим! Стережіться!».

 

Сам Ум Рай

18.10.2019

 

Отторжительно

Не «Мистецький арсенал»

Куда уводит Samskarа

Парад уродов

 

«Вальс с чертовщиной», или Сама Чертовщина

Кто и что (какая сила) стоит за автором? (рецензия на выставку Сергея Поноченюка)

Тело – хлам

Модное безобразие под патронатом властей (ІІ)

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку