Головна » Залежності

Залежності

90% людей перебувають у залежності (від будь чого і когось). Аддикція (рабство) плюс фіксація на позитивному (злиття) = залежність. Залежність забирає фізичний і психічний дискомфорт та змінює їх на насолоду і самовдоволення. У людини виникає бажання отримувати Це ще і ще та виникає зсув мотиву діяльності (виникає бажання за будь-яку ціну досягати мети). Розрізняють залежність:

  1. Хімічну;
  2. Інформаційну.

Також є деструктивна та конструктивна залежності. Деструктивну можна замінити на конструктивну (бажано).

Хімічна залежність.

Суб’єкт х на об’єкт – виникає фізична залежність (фізичний дискомфорт без об’єкту). Сформована фізична залежність веде до психічної.

Інформаційна залежність.

Гра, мобільний телефон, інтернет, телевізор. Першою в цьому разі формується психічна залежність. Підсилений викид нейротрансміттерів в кров (любов і радість) – формується фізична залежність.

У підлітків формується алекситимія (а – не, лекси – мова, тимія – відчуття тілесні). Нема поняття: «я тебе люблю, я тебе обнімаю, що і як в тебе болить». У дитини блокуються нормальні фізіологічні відчуття.

Задоволення (цигарка, пиво) – оживає тіло від наркотику в стані зміненої свідомості. Дома стає погано. Використання наркотичних стимуляторів переходить з без свідомого на свідомий рівень.

П’ята стадія – стан відчаю, сімя відвертається. Шоста стадія – втрата надії. Ігрова залежність – це інформаційна залежність максимальної сили, призводить людину до смерті чи в’язниці. Але якщо лікуватися, то можна подолати.

Які причини, як діяти? Задача – сформувати незалежну поведінку у дитини. Вкласти в неї цікавість до світу. Якщо дитина максимально різнобічно та гармонійно розвивається, то має меншу ймовірність застрягти на одному об’єкті. Адже при залежності фокус суб’єкту спрямований на один об’єкт, рідше на декілька. Один із методів лікування – роз фокусування (розсіяти увагу). Зараз виникають нові залежності. Люди самотні, шукають спілкування на сайтах знайомств, роздивляючись там серіали чужого життя. Добре, якщо це спілкування не основна мета життя. Як визначити залежність: якщо об’єкт забрати та людині стає без нього дуже  погано, то можна говорити про залежність. Об’єктом може бути інша людина, адже нездорова пристрасть, це психічна хвороба.

  «Исчезновение» детей

Радіоканал «Промінь», психотерапевт та дитячий психіатр Євген Володимирович Тичковський, 23.07.2009.

24.10.2012

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку